ISOVER GARAGE

Eelised

  • 2 toodet ühes > soojustus + lõppviimistletud pind
  • Hea soojapidavus
  • Hea heliisolaator

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

ISOVER Garage on halli tooni lõppviimistletud pinnakattega soojusisolatsiooniplaat kasutamiseks keldrilagede, ladude, garaažide ja parklate puhul.


Kasutamine

ISOVER Garage on halli tooni pinnakattega soojusisolatsiooniplaat. Lisaks heale soojusisolatsioonivõimele on toode ka efektiine heliisolaator. Seetõttu on Garage sobiv kasutamiseks eelkõige sõidukite parkimiskohtade juures, mille kohal paiknevad eluruumid. ISOVER Garage ei suurenda tulekoormust ruumides ega osale tule levikus näiteks sõiduki tulekahju korral. Tulekahju või tulega kokkupuute korral ei eralda Garage toode ka suitsu, mis muudaks päästetööd keerulisemaks. ISOVER Garage on valmistatud anorgaanilisest materjalist ning ei sisalda korrosiooni põhjustavaid komponente ega paku soodsat kasvupinnast hallitusseentele. Toode ei ole hügroskoopne (ei seo endaga õhuniiskust) vaid on kergesti veeauru läbilaskev ning seeläbi võimaldab ehitusniiskusel kuivada konstruktsioonist väljapoole, mis tagab niiskustehniliselt hea lahenduse. Toode vastab ehitusmaterjalide saasteklassile M1.

Paigaldus ja ladustamine

Paigaldus

Toode paigaldatakse betoonist aluspinnale mehaaniliste kinnitusvahenditega (tüüblid või tellismüürikinnitid). Tööde kiiremaks teostamiseks saab GARAGE tooted kinnitada ka liimimise teel. Paigaldustöid liimimise osas saab teostada ka üksi.

Mehaaniliste kinnitite kulu on 2 tk plaadi kohta ehk 2,8 tk/m². GARAGE 50 ja 100 mm plaatide kinnitamiseks on ette nähtud spetsiaalne paigaldustüübel , tootekood 71140 (50 mm) ja 71144 (100 mm). 175 ja 350 mm paksustel Garage plaatidele on ette nähtud Reguleeritavad villatüüblid. Muude GARAGE paksuste puhul kasutakse roostevabasid kinniteid. TH ja lukustusklambrid VLR 32×60 vastavalt soojustuse kogupaksusele. Mehaanilised kinnitid paigaldatakse üksteise suhtes sümmeetriliselt umbes 300 mm kaugusele isolatsiooniplaadi servadest. Tellismüürikinniti puurimise ava läbimõõt on 6 mm. 


ISOVER GARAGE on kujupüsiv mineraalvillast isolatsiooniplaat, mille kuju ega mõõte ei mõjuta niiskuse või temperatuuri muutused. Seetõttu võib GARAGE paigaldada tihedalt seina või muu konstruktsiooni vastu. Tihendusvahtu, montaažvahtu või tihendusteipe ei ole vaja kasutada. Plaadid paigaldatakse üldjuhul nii, et nende omavahelised liitekohad on nihkes külgneva rea plaatide omavaheliste liitekohtadega poole plaadi ulatuses. Kui kasutusel on mitmekihiline isolatsioonilahendus siis erinevad kihid paigaldatakse üksteise suhtes nihkega poole plaadi ulatuses. Nii saab sama mehhaanilist kinnitust kasutada mõlema isolatsioonikihi kinnitamiseks. Kui esimese/alumise plaadikihi kinnitamiseks pole kasutatud liimi, siis esimene villaplaadi kiht tuleb kinnitada eraldi lukustusklambriga VLR 32x60 mm enne järgmise plaadikihi paigaldamist.

Süsteem sisaldab ka toodet GARAGE Servakate, et vajadusel katta villaservad, mis jäävad nähtavale. Kattekihti saab liimida plaadi servale ISOVER Paigaldusliimiga XL, sama liimi kasutatakse villaplaatide liimimiseks aluspinnale.

Soovitatav on GARAGE toote eelpaigaldamiseks kasutada liimimist ning alles seejärel teostada mehhaaniline kinnitamine. See tõstab paigaldamise kiirust ning hõlbustab ja muudab ergonoomilisemaks mehaaniliste kinnitite paigaldamise. Sel puhul saab teostada kahe käega vajalikud puurimised mehaaniliste kinnituste tarvis ning paigaldatavat toodet ei pea hoidma ühe käega.

Süsteem koosneb 3 osast:
1. ISOVERi Paigaldusliimi XL paak
2. ISOVER Liimipüstoli Voolik XL
3. ISOVER Liimipüstol XL

ISOVER Paigaldusliim XL on ette nähtud ISOVER Garage toote paigaldamiseks enne mehaanilist kinnitamist. Paigaldusliimi madalaim paigaldustemperatuur on + 5 °C. Soovitav temperatuur liimi kuivatamiseks on vahemikus + 15.. +25 °C. Liimi kasutamisel peab aluspind, näiteks betoonpind, olema kuiv ja tolmuvaba. ISOVER Paigaldusliim XL on survestatud metallmahuti, mis sisaldab 13,6 kg liimi. 1 purgi liimiga saab katta ühe kihina 160 m² suuruse pindala. 
Liimipüstol XL ühendatakse liimipüstoli Vooliku XL abil Paigaldusliimi XL paagiga. Vooliku pikkus on 2,0m. Kui kõik komponendid on omavahel ühendatu, avage Paigaldusliimi XL paagi kraan ja paigaldage Liimipüstoliga XL liim ühtlaselt soovitud aluspinnale. Liimi paigaldamisel on soovituslik hajutada liim aluspinnale samasuunaliste liigutustega nii, et liimiribad omavahel poolenisti kattuksid. Katke aluspinnale laotatud Paigaldusliim XL ära järgnevate kihtidega 20 minuti jooksul. Enne järgnevate kihtide paigaldustööde algust peab Paigaldusliim XL olema kuivanud nii palju, et ta enam ei kleepu. See võtab peale aluspinnale paigaldust sõltuvalt õhu temperatuurist ja liimitavast aluspinnast aega mõne minuti.
Asetage kinnitatav toode Paigaldusliimiga XL kaetud aluspinnale ühtlaselt, pange tähele, et toode kleepub liimiga koheselt. Soovitatav on suruda kinnitatavat toodet ühtlaselt liimitavale aluspinnale suurema plaadi või nt. suurema pahtlilabidaga. Olge surumisel siiski ettevaatlik, et mitte rikkuda ISOVER GARAGE toote pinnakatet. 

Liim on kasutatav 2 kuu jooksul peale esmakordset avamist.
 
ISOVER GARAGE plaatide lõikamisel õigesse mõõtu kasutage abivahenditeks villasaagi, villanuga või universaalset käsisaagi.


Pakend

Ilmastikukindlas pakendis pakkealusel.


Ladustamistingimused

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Tehniline informatsioon

General
A2,A2-s1,d0
MW-EN13162-T4-WS-WL(P)
50-175 mm
Helehalli tooni klaaskiudvilt
< 1
<3
<50 x10-6 m3/msPa (EN 29053)
200
0,032 W/mK
0.033||W/m.K

Tooteinfo

Articles information
Toote kood GTIN kood Pikkus (mm) Paksus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m²/tk Saadavus
Toote kood92379 GTIN kood6416923075225 Pikkus (mm)1200 mm Paksus (mm)50 mm Laius (mm)600 mm kg/pk120.96 kg tk/pk84 m²/pk 60.48 m²/tk0.72 SaadavusC
Toote kood92380 GTIN kood6416923071104 Pikkus (mm)1200 mm Paksus (mm)100 mm Laius (mm)600 mm kg/pk105.84 kg tk/pk42 m²/pk 30.24 m²/tk0.72 SaadavusC
Toote kood92381 GTIN kood6416923073627 Pikkus (mm)1200 mm Paksus (mm)175 mm Laius (mm)600 mm kg/pk105.84 kg tk/pk24 m²/pk 17.28 m²/tk0.72 SaadavusC
*
Toodete saadavuse tähistus:
A - Põhitoode
B - Kesklaos väikesed kogused
C - Eritoode. Tarneaeg üle 2 nädala

Dokumentatsioon

Vali kõik
M1 klass
2 datasheets related with the product
2 datasheets related with the product
M1_saint-gobainfinland_2685_ISOVER-Tuulensuojat_fi.pdf
M1_Saint-Gobain_Finland_Oy_ISOVER_2685_wind-barrier_EN.pdf
Tooteleht
Soojustakistuste tabel
3 datasheets related with the product
3 datasheets related with the product
isover_toodete_soojustakistuste_tabel_0.pdf
kasitsemise_juhised.pdf
Vahelae_soojustamine_altpoolt_U-arvud.pdf
ISOVER_ET-3_0206-1533.pdf
EPD
Paigaldusjuhis