ISOVER Winter Mat

Eelised

  • Sobiv välitingimustesse
  • Väga tõhus soojusisolatsioonivõime
  • Mitmekülgne kasutusotstarve
  • PE-pinnakate on karestatud, libisemisekindel

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

ISOVER Winter Mat on välitingimustesse sobiv korduvkasutatav villamatt mitmekülgseks talvise külmumise kaitseks. Sobib väga hästi betoonivalu kaitseks. Toode paigaldatakse või kinnitatakse ajutiselt, nii et seda saab pärast kasutamist hõlpsalt eemaldada ning uuesti kasutada.


Kasutamine

ISOVER Winter Mat on välitingimustesse sobiv korduvkasutatav villamatt mitmekülgseks talvise külmumise kaitseks. Sobib väga hästi betoonivalu kaitseks. Toode paigaldatakse või kinnitatakse ajutiselt, nii et seda saab pärast kasutamist hõlpsalt eemaldada ning uuesti kasutada. Toode on tervenisti ümbritsetud ilmastiku -ja libisemisekindla vastupidava PE-kattega. Toote kasutuskohad: horisontaalsete ja siledate pindade kaitsmine, eenduvate ja väljaulatuvate pindade kaitsmine, maapinna ja materjalide jäätumise - ja külmakaitsmine, betoonivalu ja mördi kõvenemiseks soodsate tingimuste tagamiseks ja hooneavade ajutiseks katmiseks.

Paigaldus ja ladustamine

Paigaldus

Horisontaalsed ja siledad pinnad.
Horisontaalsete pindade kaitsmisel on Winter Mat paigal hoidmiseks kõige lihtsam kasutada raskustena puitlaudasid või telliseid. Raskust peab olema piisavalt, et Winter Mat tooted püsiksid kindlalt paigas ka tuule korral. Samal ajal tuleb veenduda, et raskust ei oleks rohkem kui vaja kuna Winter Mat tooteid kokku pressides väheneb ka nende isolatsioonivõime. Pinnakatte on kare, mis hoiab tooted omavahel koos ja paigal. Suuremate alade katmisel tuleks Winter Mat matid asetada omavahel 10–20 cm ülekattesse, et tooted saaksid koos püsida.
 
Eenduvad ja väljaulatuvad pinnad.
Väljaulatuvaid ehitusdetaile, näiteks poste või tugiposte, kaitstakse pakkides kaitstava objekti ümber ISOVERi Winter Mat tooted. Kinnitage matid paigal püsimiseks teibi, nööri või muu sarnasega. Veendu, et sidumiseks kasutatav kinnitusvits ei oleks terav ega rikuks pinnakatet. Teibi kasutamine eeldab, et Winter Mat pinnakate oleks kuiv. Teibi kasutamisel tuleb veenduda, et see oleks sobiv kasutamiseks madalatel temperatuuridel.

TÄHELEPANU. Hoolitsege selle eest, et veekindel pinnakate püsiks tervena. Siis ei pääse vesi tootesse sisse. Märgunud tootel on halvem soojusisolatsioonivõime ning tootes sees olev vesi teeb toote kaalu raskemaks, mida on raskem eemaldada, teisaldada ja uuesti kasutada. Kui ehitusdetailidest on väljaulatuvaid armatuurraudasid või sarnaseid teravaid elemente, mis võivad Winter Mat pinnakatte läbi torgata, tuleb potentsiaalsed teravad elemendid katta esmalt näiteks koormakatte/presendiga või muul viisil kaitsta.
 
Maapinna ja materjalide jäätumise - ja külmakaitse.
Talvisel ajal on vaja kaitsta pinnast ja materjale ehitusobjektil külmumise eest, et temperatuuri langedes saaks ehitada. Muldkehasid ja maapinnal olevaid materjale on lihtne kaitsta külmumise eest ISOVERi Winter Mat tootega. Kui maapind või kaitstav materjal on Winter Mat toodetega kaetud, siis jäätumise eest kaitseb matt ning altpoolt maapinnast tulev soojus. Külm võib mattide alla pääseda samuti külgedelt. Seetõttu tuleb Winter Mat toodetega katta ka kaitstava ala küljed ca 0,6–1,2 meetri ulatuses. Vajadusel võib kaitstava materjali asetada sobivale isoleerimata aluspinnale (nt tent või kaubaalus). Niimoodi kantakse maapinnast tulev soojus kaitstavale materjalile. Kaitske materjale täiendavalt vihma eest, kattes need veekindal koormakatte või sarnasega. Veekindel koormakate võib olla paigaldatud ISOVER Winter Mat peale või selle alla, kuid veenduge, et vihmavesi oleks kindlalt ära juhitud.

Betoonivalu ja mördi kõvenemiseks soodsate tingimuste tagamine.
Talvel on vajalik betoonivalu ja mördi kaitse, kui keskmine päevane temperatuur on alla +5 ° C. Betooni ja mördi ühtlase ja optimaalse kõvenemise tagamiseks tuleks valupinnad võimalikult kiiresti katta. Kiire kaitse väldib betoonivalu liiga kiiret jahutamist ja liigset vee aurustumist. Betooni kivistumise käigus eralduv soojus on üldjuhul piisav, et kõvenemise protsess jätkuks, kui pinnad kaetakse täiendavalt Winter Mat toodetega. Betoonivalu ja mördi kõvenemiseks sobiv temperatuur on vahemikus 15-20 ° C.

Hooneavade ajutine katmine.
ISOVER Winter Mat tooteid on eriti lihtne, kiire ja sobiv kasutada, kui ehituse ajal on vajadus ajutiselt katta hoone mitmesugused avad. Selliste avade hulka kuuluvad näiteks akna ja ukse avad või suuremad avad ning augud välisseintes renoveerimise puhul. Kõige lihtsam on ajutisele ava katta ISOVERi Winter Mat tootega ja toetada mati servaaladel tihedalt vastu konstruktsiooni laudade või muu sarnasega.


Pakend

Kartongkast


Ladustamistingimused

Säilitada kuivas ruumis.

Tehniline informatsioon

General
0.034 W/m.K
F,F
EN 13162
50 mm
Libisemisekindel vastupidav PE-kate
0,034 W/mK
0.034||W/m.K

Tooteinfo

Articles information
Toote kood GTIN kood Pikkus (mm) Paksus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m²/tk Transp. maht m³ Saadavus
Toote kood14916 GTIN kood7032464098302 Pikkus (mm)3000 mm Paksus (mm)50 mm Laius (mm)1200 mm kg/pk73.44 kg tk/pk24 m²/pk 86.4 m²/tk3.6 Transp. maht m³3,75 m³ SaadavusB
*
Toodete saadavuse tähistus:
A - Põhitoode
B - Kesklaos väikesed kogused
C - Eritoode. Tarneaeg üle 2 nädala

Dokumentatsioon

Vali kõik
Tooteleht
Trükis