Hero Image
Isover heliisolatsioon
2 minutes min

KKK - HELIISOLATSIOON

Kas ripplagi aitab müra summutada?

ISOVER vastab:
Spetsiaalse ripplae paigaldamine on üks lihtsamaid ja efektiivsemaid mooduseid müra vahendada. Erinevalt tavalisest plaadist on mürasummutava plaadi pind kaetud mikroavadega (pooridega), mille kaudu liigub heli summutavasse põhiplaati. Hea akustika saavutamiseks peab ruumis olema müra summutavaid materjale vähemalt sama palju kui põrandapinda. Kodus sobivad mürasummutavad laed eeskätt kabinetti, kodukino ruumi, muusikahuvilise teismelise tuppa jne.
Suuremate müraprobleemide korral (nt. seina läbikostvus, vahelagede heliisolatsioon) ei pruugi akustiline ripplagi aidata.
 

Mida teha, kui naabrite lärm kostab seinast läbi?

ISOVER vastab:

  1. Võimalusel avage sein põhikonstruktsioonini.
  2. Tihendage kõik praod ja avad, loobuge võimalusel elektriinstallatsioonides nendes seintes ning sulgege tihedalt kõik elektripistikute ja harukarpide kohad.
  3. Ehitage vanast seinast vähemalt 20 mm kaugusele lisasein. Lisaseina ei tohi kinnitada olemasoleva vaheseina külge, vaid see peab jääma täiesti eraldiseisvaks seinaks. Karkassi vöö all peab kindlasti kasutama heliisolatsiooni tihendeid, seda ka uue vaheseina ja välisseina liitekohtades. Postide karkassivahe tuleb täita ISOVER villadega vastavalt kasutatud karkassi paksusele.
  4. Katke lisasein kahekordse kipsplaadiga. Jälgige, et plaatide omavahelised liitekohad ei kattuks. Kasutage võimalusel teise kihina eriti tugevaid GEK või HABITO kipsplaate, mille kaal on ca 12 kg/m². Nende kipsplaatide kasutamisel saate konstruktsioonile täiendavat kaalu, misläbi hakkab sein summutama paremini ka madalamaid sagedusi.
  5. Paigaldatud kipsplaat ei tohi olla vahetus kokkupuutes põranda, lae ega seinaga. Tekkinud vuugid täidetakse akrüülmassiga.

Mida teha, kui müra allikaks on ülemised või alumised naabrid?

ISOVER vastab:
Ülemiselt korruselt kostva sammumüra vastu aitab helilevikut takistava vahelae ehitamine. Lisalagi rajatakse elastsetel, müra mitte edasikandvatel sidemetel rippuva konstruktsioonina. Uue kipsplaatidest lae ja vana lae vahele paigaldatakse heliisolatsiooni parandamiseks kas ISOVER ACOUSTIC  plaat- või rullvillatooteid ISOVER SANDARD ROLL-40, sõltuvalt sellest, kumba on parem karkassi vahele paigaldada.

Alt kostva müra tugevus sõltub paljuski vahelae kandekonstruktsioonist - kas vahelagi asetseb raudbetoonist või puidust taladel. Puidust vahelagi üldjuhul kannab betoonkonstruktsiooniga võrreldes heli paremini edasi. Puidust vahelae puhul oleks kõige õigemaks lahenduseks see, kui heliisolatsiooni paigaldaksid alumise korruse elanikud. Kui alumiste naabritega ei õnnestu kokkulepet saavutada, on ainsaks lahenduseks heli summutav põrand. 

Heli summutav põrnad ehitatakse kihilise konstruktsioonina. Musta põranda peale ehitatakse nn. ujuv põrandakonstruktsioon. Ujuvaks nimetatakse seda sellepärast, et müra edasikandumise vältimiseks eraldatakse kandekonstruktsioonid põranda pinnakonstruktsioonidest elastse alusmaterjaliga, nt ISOVER FLO-30 klaasvillaplaatidega.


Villaplaatide peale paigaldatakse koormust jaotav kiht: 

  • topeltkiht põranda kipsplaate GYPROC GL-15, mis liimitakse teineteise külge, jälgides, et plaatide omavahelised ühenduskohad ei kattuks;
  • või paigaldatakse villale OSB või puitlaastplaadi kiht, millel on servades punnsoonühendus.

Ujuvpõrand peab olema lahus hoone kõigist kandekonstruktsioonidest. Enne selle ehitamist peab aga kontrollima talade kandevõimet. Ujuvpõrandat võib kasutada ka õõnes- või monoliitpaneelide peal.