Hero Image
Isover tuuletõke
2 min

KKK - TUULETÕKE

Millega tihendada ISOVER-i tuuletõkkeplaatide liitekohti?

ISOVER vastab:
Tuuletõkketoodetel, mida saab teipida (RKL FACADE, RKL FACADE EJ-25), tuleb kõik plaatide omavahelised liitekohad korrektselt teipida RKL FACADE teibiga (nurgad soovitavalt 90 mm laiuse teibiga ja plaatide liitekohad 60 mm laiuse teibiga). Nendel toodetel, mida ei saa teipida, on teipimine keelatud  (VKL-13, RKL 31). sel juhul peab plaatide omavahelised liitekohad korrektselt tihendama tootega ISOVER Facade sealant või ehitusliku ilmastikukindla neutraalsilikooniga.
Tuuletõkkeplaatide liitekohad muude konstruktsiooni osadega tuleb samuti tihendada tootega ISOVER Facade sealant või ehitusliku neutraalsilikooniga. Sellisel juhul tagatakse elastne ja ilmastikukindel ühendus.
 

Kas ISOVER-i tuuletõkkeplaatide liitekohti võib tihendada montaaživahuga?

ISOVER vastab:

Ei tohi, sest: 

  1. Montaaživaht on paisuva iseloomuga ning võib tuuletõkkeplaatide omavahelistesse liitekohtadesse hoopis tühimikke juurde tekitada. 
  2. Kui aga ülepaisunud montaaživaht maha lõigata, siis avatud montaaživaht on vettsiduva iseloomuga ning ei ole ilmastikukindel. Vett sisaldab montaaživaht võib külmumisel paisuda, vahu struktuur puruneb ning tuuletõkkeplaatide omavaheline ühendus ei ole enam tuultpidav. 
  3. Montaaživahuga tihendatud ühendus ei ole elastne ning vähimagi konstruktsioonilise nihke korral avaneb plaatide omavaheline ühendus ning muutub ebatihedaks.

Kui on siiski tekkinud õhuvahe, siis selle täitmiseks on ette nähtud toode ISOVER Facade sealant. Samuti sobivad ka neutraalsed ehituslikud ilmastikukindlad silikoonid.

Millised ISOVER-i tuuletõkketooted vajavad paigaldamisel distantspuksi?

ISOVER vastab:
Distantspukse vajavad ISOVER-i tuuletõkketooted RKL 31 ja RKL 31 FACADE. Distantspukside kõrgus tuleb valida vastavalt tuuletõkkeplaadi paksusele. ISOVER RKL Termofix kinnituskomplekt on ette nähtud 75 ja 100 mm paksusega tuuletõkkeplaatide kinnitamiseks. 
OL-FACADE toodete puhul on ette nähtud kasutamiseks distantshülsid RKL Termofix+ kinnitid, mis on pikkusega kuni 180 mm.
 

Kuidas arvestatakse teibi kulu teibitavate ISOVER-I tuuletõkkeplaatide RKL FACADE ja RKL FACADE EJ, OL-FACADE puhul?

ISOVER vastab:
1 m² tuuletõkke kohta arvestatakse teibi kulu ligikaudu 1 jm kuni 1,2 jm.

Kas ISOVER-i tuuletõkketooted annavad ka lisasoojustust?

ISOVER vastab:
Jah, annavad. Tuuletõkkeplaadid vähendavad külmasildade osakaalu konstruktsioonis. Mida paksem tuuletõkketoode, seda suurem on lisasoojustuse väärtus. Üldiselt on Isover tuuletõkkeplaatide soojusjuhtivustegur (lamdba) väga madal ja tooted on väga hea soojapidavusega, täpsemalt vahemikus 0,032 W/mK (VKL) või lausa 0,031 W/mK (RKL31, RKL FACADE, RKL 31 FACADE EJ). Näiteks RKL 31 lambda on 0,031 W/mK, mis on soojapidavuselt ligi 20% parem kui laialt levinud pehmed ehituslikud isolatisoonid, mille soojusjuhtivustegur  on 0,037 W/mK.
 

Renoveerimise tööde käigus vana tuuletõkkeplaadi eemaldamisel avastasime, et karkassi vahel olev isolatsioonil on mustad triibud, samas isolatsioon on ise kuiv. Kas seinas olev vill hallitab?

ISOVER vastab:
Kirjeldatud mustad triibud villa peal on ilmselt õhusaaste (tolm). Alttuulutatavatel ehk ventileeritavatel  fassaadidel liigub tuulutusõhk fassaadikatte taga ning koos õhuga liiguvad ka meid ümbritsevas keskkonnas olevad tolmu osad. Antud juhul viitab mustade triipude olemasolu tuuletõkke plaatide liitekohtade ebatihedusele, mille tagajärjel on välisõhk saanud takistamatult liikuda seina sisse võttes endaga kaasa õues lendlevaid tolmu osasid.