2 minutes min

Klaasvilla tootmine

ISOVER tootmine

Saint-Gobain Finland Oy tooted on valmistatud peamiselt taaskasutusklaasist, mis moodustab koguni 80% toorainest.

ISOVER klaasvill on kõrgtehnoloogiline toode, mis on valmistatud peamiselt liivast ja taaskasutatud klaasist; toodete omadusi täiustatakse pidevalt. Selle erakordsed soojusomadused aitavad säästa energiat ja võidelda kliimamuutuste vastu. Selle poorne ja elastne struktuur summutab müra ja aitab parandada ruumide akustikat. ISOVER klaasvill on tulekindel.   

Klaasvilla tootmisprotsessi 7 etappi:

1. TOORAINE

ISOVERi nime kandev toodang on kõrgekvaliteediline mineraalvill. Selle põhilisteks komponentideks on klaasipuru, liiv, sooda ja lubjakivi, mis säilitatakse silos, kaalutakse, segatakse ja valatakse ahju.

2. SULATAMINE

Klaasiks emulgeeruva toorsegu sulatusprotsess toimub ahjus temperatuuril üle 1400°C.

3. KIU MOODUSTAMINE

Sulatatud klaas suunatakse tsentrifugaaltrumlisse, kus klaas muutub kiududeks paksusega ligikaudu 6 mikronit, so. 20 korda peenemaks kui inimjuus.
 

4. VALMISTAMINE

Kiudusid pihustatakse sideainega ja moodustatakse nö tekk, mis suunatakse kahe konveieririhma vahel küpsetusahju, mis on eelnevalt soojendatud temperatuurini 250°C. See annab valmis isolatsioonimaterjalile vajaliku jäikuse ning ainult talle omase sooja kollase värvitooni.

5. LÕIKAMINE

Klaasvill lõigatakse nõutavasse laiusesse. Jäägid võetakse uuesti tootmisprotsessis kasutusse. Pinnakattega toodete puhul kleebitakse lisaks peale kattematerjal.
 

6. PAKENDAMINE

Tootmisliini ots on varustatud rullikutega rullvillade jaoks ning virnastajaga plaatvillade jaoks.

7. ALUSTELE TÕSTMINE

klaasvilla võib kokku suruda kümnendikuni oma mahust. Ühele kaubaalusele on võimalik paigutada kuni 36 klaasvillarulli.

 

ISOVERi ja ISOTECi tooteid on kerge katta erinevate materjalidega nagu näiteks alumiinium, klaaskiudvilt jne. Toodangule on omane standardsuurus, kuid sõltuvalt partii mahust on võimalik ka mittestandardsete mõõtmetega toodete valmistamine. 

 

Saint-Gobain Finland Oy kaasaegsed tootmisettevõtted asuvad Hyvinkääl ja Forssas. Hyvinkääl valmistatakse ISOVER ehitusisolatsioonimaterjale, Forssas nii ISOVER ehitusisolatsioonimaterjale kui ISOTEC tehnilisi isolatsioonimaterjale.

 

Pildil Forssa tehas

Tootmisettevõtted tekitavad oma ümbruskonnale võimalikult vähe kahju. Tehase heitgaase kontrollitakse pidevalt, samuti tehakse vajalikke pinnaseuuringuid keskkonnamõju jälgimiseks. Heitvett ei suunata loodusesse, vaid Saint-Gobain Finland Oy-l on oma veepuhastusjaamad ja vesi ringleb suletud süsteemis.