Kivist vaheseina helipidavuse parandamine

Loe edasi
Read less

Eelised

Vaheseinu on traditsiooniliselt tehtud puitkarkassiga. Tänapäeval võib seinu teha ka metallkarkassiga, mille eeliseks on parem stabiilsus ja suurem kandevõime. Mineraalvill sobib tänu oma heliisoleerivatele omadustele suurepäraselt vaheseintes kasutamiseks.

Kirjeldus

Pakutud lahenduse puhul isoleerib vill keskimis ja kõrgeid helisagedusi ning kipsplaat oma massiga madalaid sagedusi.
Vajadusel, oleneb läbikostva heli tüübist, võib lisada allpool pakutud lahenduses kirjeldatule karkassi paksust ning vastavalt ka villa paksust > ISOVER ACOUSTIC või paigaldada rohkem kipsplaadikihte, lisakihiks eelkõige erikõva kipslaat GYPROC GEK13.
Täiendavaks läbikostva heli vähendavaks/summutavaks meetmeks on võimalusel teha õhuvahe ca 1,5 cm olemasoleva kiviseina ning karkasskonstruktsiooni vahele.

Tooted lahenduses:

  1. Krohvige üle olemasolev kivisein või tehke olemasolevale kiviseinale krohivparandused.
  2. Puitroovitus, minimaalselt näiteks 22 × 100 mm, samm 600 mm.
  3. Puitroovituse vahel isolatsioon ISOVER KH-20 mm. 
  4. Akustiline profiil Gyproc AP 25, samm 400 mm.
  5. Siseviimistlusplaat Gyproc GN või GEK. Soovi korral paigaldage eriti tugev Gyproc Habito.

Töö kirjeldus

Püstitage vertikaalne puitkarkass olmeasolevale kiviseinale. Heli ülekandumise vähendamiseks on soovitatav kasutada puitkarkassi all vastu kiviseina mürasummutavaid tihendeid. Paigaldage heliisolatsiooniks toode ISOVER KH-20 vastvalt karkassi mõõdule. Seejärel risti puitsõrestikuga akustiline profiil GYPROC AP 25 sammuga 400 mm. Paigaldage kipsplaadid.

Gyproc Habito™ on kartongkattega ja eriti tugeva koostisega kipsplaat, mille löögitugevus on kuni kümnekordne võrreldes tavakipsplaadiga. Plaadile saab kinnitada raskeid esemeid ilma tüüblite ja abikarkassideta. Kasutades tavalist 5 mm puidukruvi on Habito™ plaadile võimalik kinnitada kuni 40 kg raskuseid esemeid.