Oleme Saint-Gobainis pühendunud sellele, et meie tegevused, töötajad ja partnerid teeksid koostööd jätkusuutlikuma ja kaasavama maailma ehitamisel.
CO2 heitkoguste vähendamine: meie eesmärk CO2-heite vähendamiseks
Kliimamuutuste leevendamine tähendab meie majanduse dekarboniseerimist.
Eesmärk on lihtne: aastaks 2050 ei tohi me eraldada rohkem süsinikku, kui absorbeerime.
Saint-Gobain võttis selle kohustuse 2019. aastal, kirjutades alla ÜRO ülemaailmsele kokkuleppele „Äri ambitsioon 1,5 °C eest”. Meie CO₂ tegevuskava sisaldab grupi uusi kohustusi aastani 2030: vähendada mitte ainult otsest ja kaudset süsinikdioksiidi heitkogust, vaid ka heitkoguseid kogu väärtusahelas.
- 33% vähem 1. ja 2. ulatuse heitkoguseid absoluutarvudes võrreldes 2017. aasta lähtetasemega
- 16% vähem 3. ulatuse heitkoguseid võrreldes 2017. aastaga
Need uued 2030. aasta eesmärgid on kinnitatud teaduspõhiste sihtide algatusega (SBTi), mille kohaselt on need samuti kooskõlas meie 2050. aasta kohustusega.
Eesmärkide saavutamiseks eraldame kuni 2030. aastani teadus- ja arendustegevuseks ligikaudu 100 miljonit eurot aastas.
Samuti on kehtestatud kaks süsinikdioksiidi sisehinda (75 €/tonn CO₂ ekv. investeeringuteks, 150 €/tonn teadus- ja arendusprojektide puhul), et soodustada vähese CO2-heitega tehnoloogiate kasutamist.
Meie üleminek ringmajandusele
Ringmajandus on vastupidav kasvumudel, mis sobib olemasolevate ressursside muutustega. Edukas üleminek ringmajandusele võimaldab pikemas perspektiivis jätkata keskkonna-, tööjõu- ja ühiskonna ootusi arvestavate lahenduste ja teenuste pakkumist, mis tasakaalustavad huvirühmade heaolu, jätkusuutlikkuse ja tulemuslikkuse.
Meie ringmajanduse arendamise strateegial on järgmised fookusvaldkonnad:
- Arendama tooteid ja lahendusi, et vähendada esmase tooraine kasutamise intensiivsust ja edendada ringlussevõetud või taastuvate materjalide suuremat integreerimist, pikendada nende eluiga ja hõlbustada nende ringlussevõttu või korduskasutust, et vähendada lahenduste ressursimahukust;
- Arendada uusi tootmisprotsesse;
- Teha koostööd sidusrühmadega uute ärimudelite ja väärtusahelate väljatöötamiseks.
Tootehaldus: läbipaistvuse suurendamine
Saint-Gobain on aastaid olnud seotud olelusringi hinnangute (LCA) edendamisega, et paremini mõista ja kontrollida oma toodete keskkonnamõjusid. Need analüüsid on kasulikud innovatsiooni suunamiseks, klientide paremaks teavitamiseks ja turu kasvavale nõudlusele vastamiseks suurema läbipaistvuse järele.
Saint-Gobain on võtnud endale kohustuse tagada, et aastaks 2030 saadakse 100% kontserni tulust toodetest, mis on läbinud LCA (elutsükli analüüsi) või omavad EPD-d (keskkonnatoodete deklaratsioonid), välja arvatud turustustegevus.
Enam kui 1800 kinnitatud EPD-d on väljastatud enam kui 35 riigis ja kontsern on ehitussektoris oma mahult juhtiv tarnija, kes pakub EPD-ga sertifitseeritud tooteid.
Veemajanduse parandamine
Saint-Gobaini veepoliitika kinnitab meie soovi vähendada kontserni tegevuse mõju veevarudele nii palju kui võimalik, olgu siis veehaarde või äravoolu osas.
Pikaajaline eesmärk on tagastada võimalikult vähe vett ja seada eesmärgiks vedelal kujul tööstusvee nullheide, vältides samal ajal uute mõjude tekitamist teistele looduskeskkondadele ja/või teistele sidusrühmadele. Selleks teeb Saint-Gobain kõik endast oleneva, et:
- Vähendada vee ammutamist looduskeskkonnast ja optimeerida protsesse, et minimeerida vee tarbimist;
- võimaluse korral taaskasutage "töötlevat" vett;
- taaskasutada kohapeal või väljaspool seda sobivate töötlustega;
- mitte halvendada vee kvaliteeti, vähendades ja kontrollides heiteid looduskeskkonda ning vältides juhuslikku reostust;
- ei konkureeri kohalike elanikega joogivee kättesaadavuse pärast.