3. nädalal juhtus ISOVER Villas palju huvitavat. Teisel korrusel paigaldati viimased Saint-Gobain ISOVER Vacupad (vaakumpaneelid) ja alustati ventilatsioonitorustiku paigaldamist. Ventilatsionitorustik jääb peitu ripplae taha.
Enim elevust tekitas Villa ISOVER eluruumis suure panoraamakna paigaldamine oma kohale. Objekti akna-ja lükenduste valmistaja on PROFINET OÜ. Klaaspaketi valmistaja on Saint-Gobain Glass Finland Oy. Suured aknapinnad toovad Villa Isoveri palju loomulikku valgust ja panoraamaken ühendab omavahel hoone sees ja väljas asuvad puhkealad.
Sel nädalal alustati alumisele korrusele, maja arhitektide kavandatud Siro tellisahju ladumist. Selle kamin-ahju kolde müüritis tehakse shamott tellistest ja hästi soojustisoleeriv kest punastest savitellistest. Müüritise osad eraldatakse teineteisest spetsiaalse 10 mm paksuse mineraalse kaminavillaga. Kamina müüritiste tegemiseks kulub paar nädalat ja lõpuks kaetakse see valge antiikkrohviga. Tellisahju viimistlemiseks on mitmeid erinevaid variante: selle võib jätta puhta vuugiga, plaatida või krohvida. Villa Isover kaminahju tuleb üsna suur ava, nii et see toimib dekoratiivse elemendina, kust näeb elevat tuld.
Tellisahjud salvestavad endasse hästi soojust ja tasakaalustavad seega ka sisetemperatuuri. Väikese pinnatemperatuuri tõttu annab tellistest laotud küttekolle soojust aeglaselt ja kaua. Tulekolde pind ei kuumene ohtlikult. Tellis talub hästi kuumust, nii et puidu on võimalik põletada puhtalt. Tellisahju kasutegur on kõrge ja tahkete osakeste eraldumine madal.
Tellisahju ehitab pottsepp Jari Moisio:
-On tore ehitada sellist individuaalselt lahendatud tellisahju. Paljud küttekolded on praegu tehases valmistatud. Võib juhtuda, et nii nullenergia- kui passiivmajades muutuvad tulevikus tavapärasteks lahendusteks kaminad, kui salvestavat küttekolde soojust enam ei vajata.
Järgmise kahe nädala jooksul jätkatakse sisetöid ning majas tehakse lähiajal õhutiheduse testmõõtmised.