Elu ei saa olla ainult pidu, nii et Villa ISOVERis taastus tavaline argipäev kohe peale sarikapidu.
Põrandküte on energiasäästlik soojusejagaja. Põrandküte on oluline kui peres on väikesed lapsed, sest nad veedavad palju aega põrandal mängides. Ja samas teevad ka koolilapsed meelsasti oma õppetunde soojal põrandal, märgib Juha Murtoniemi.
Vesipõrandküte sobib väga hästi maasoojuspumbaga köetavasse majja, sest küttevee temperatuuriks piisab juba +30 kraadist, mis parandab oluliselt soojuspumpade kasutegurit. Kaasaegne põrandaküte on isereguleeriv ja reageerib suhteliselt kiiresti muutustele küttevajadustes. See on väga oluline aspekt passiiv- ja ligi nullenergia majades, kus küttevajadus on niikuinii väike.
Villa Isover ülakorruse põrandatel on soojuskandjaks vesi ning katusel on Gyproc-põrandad (põrandaküttega variant). Soojuskandjaks võib Gyproc-põranda lahenduses paigaldada ka Devilink elektril töötavad küttekaablid.
Lihtne paigaldada
Villa Isover vahelae talade peale on paigaldatud rõhtlauad 22 x 100 mm ja omavahelise sammuga 200 mm. Hõrelaudise peale on paigaldatud Gyproc GL 15 - erikõva spetsiaalne põranda kipsplaat, mis moodustab koormustjagava kihi põrandkütte torustikule.
Põrandküttetorustik pööratakse põrandale ühtlaste vahedega ning kinnitatakse spetsiaalsete kinnititega. Küttetoru vahele paigaldatakse kipsplaadiribad täidiseks nii, et torude pind jääb plaadipinnast allapoole. Kipsplaadist liistakud kinnitatakse alusele pikkade kruvidega ning remondimördiga. Põrandaküttetorustiku ning kipsplaatide vaheline osa täidetakse tsemendipõhise massiga. Villa ISOVERis kasutatakse Weber Floor 4050 põranda tasandussegu. Põrandakonstruktsiooni pealmise kihina paigaldatakse uuesti Gyproc GL 15 põrandaplaadid. Need kinnitatakse aluspinnale Weber Vetonit RFB remondiseguga ja pikkade kruvidega.
Lõplikuks põrandakatteks tuleb teisel korrusel Wicanders vinüülkattega puidudekooriga korkpõrandad.
8ndal nädalal ei minda Villa ISOVERist ära puhkusele - suusatama. Teisele korrusele hakatakse ehitama vaheseinu.