Rahvusvaheline külalisdelegatsioon

Villa ISOVERis käisid kolmapäeval 04.09.2013 VTT juhtimisel külas rahvusvahelises IEA DHC Annes X/TS1 (kaugküte ja -jahutus) projektis ”Low Temperature District heating for Future Energy Systems” osalejad maailma eri paigust (nt Saksamaalt, Taanist, Norrast, Suurbritanniast, Lõuna-Koreast). Villa ISOVER pakkus külalistele suurt huvi, kuigi selle hoone juures kaugkütet ei kasutata.
Villa ISOVERis päikeseenergia abil toodetud elektri kontrollmõõtmised

Villa ISOVERis päikeseenergiast toodetava elektri hulka on nüüdseks jälgitud kaks täiskuud. Hoonesse on paigaldatud umbes 80 m2130 kWh päikesepaneele, mille aastane tootmismaht peaks arvestuslikult olema 8,4 MWh. Juuli arvestuslikuks toodanguks prognoositi 1349 kWh, tegelik toodang oli 1265 kWh, mis tähendab, et arvestuslikust eesmärgist jäädi maha 6%. Augustikuu toodanguks prognoositi 999 kWh, tegelik tulemus oli 1027 kWh, mis tähendab, et augustis tootis süsteem kavandatust 3% energiat rohkem. Veel ei ole täpselt teada, kui palju oli vaatlusperioodil tegelikku päikesepaistet võrreldes eelarvutustes kasutatud väärtustega, aga ka selles osas saadakse mõõtmistulemused lähiajal.
Süsteemi projekteerija Asko Rasinkoski Solerasest leiab, et siiani on süsteemi tegelik tootmismaht prognoositu suhtes päris hästi paika pidanud.
„Suveköögi katusel asuvate paneelide tööd hakkavad küll pisut segama varjud, sest nende ees kasvavaid puid harvendati vähem, kui ma algselt soovisin,“ selgitab Asko