ISOVER Tuulesuunaja

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

ISOVER TUULESUUNAJA on ette nähtud kasutamiseks hoonete katuse tuulekastide juures, selle tootega takistatakse tuulutusõhu juurdepääs katuslae soojustusse. TUULESUUNAJA abil suunatakse tuulekastide kaudu sissetulev tuulutusõhk eemale soojustusmaterjalist, mis tõstab soojustuse efektiivsust. Samuti kaitseb toode isolatsioonimaterjali võimaliku lumetuisu puhul, et lumi ei pääseks otse soojustusmaterjali. ISOVER TUULESUUNAJA on valmistatud tugevast ja niiskuskindlast impregneeritud papist.


Kasutamine

ISOVER TUULESUUNAJAID kasutatakse nii 900 mm kui ka 1200 mm standardse katusesarika sammu puhul ning neid saab paigaldada ka ebastandardsete sammudega sarikate vahele.

Paigaldus ja ladustamine

Paigaldus

ISOVER TUULESUUNAJAID saab kasutada nii 900mm kui ka 1200 mm standardse katusesarika sammu puhul. Plaadid on mõõtmetega 930 x 1230 mm, mis on sobivad katusesarikate standardsetele sammudele s900 või s1200 mm. Standardsete sammudega katusesarikate puhul pööratakse ISOVER TUULESUUNAJA mõlemad otsad 15 mm kaugusel servast ära 90° nurga all ning kinnitamine sarikasse tehakse läbi selle ära pööratud osa. ISOVER TUULESUUNAJA tuleb kinnitada sarika külje sisse läbi paigaldusliistu. Kinnitusliistu ei ole vaja sel juhul, kui toote kinnitamiseks kasutatakse klambripüstolit ning kinnitusklambreid. Klambrid peavad olema läbimõõduga vähemalt 2 mm² ning roostevabad. Kui TUULESUUNAJA otsad seina poolses osas alla poole murda, siis saadakse plaadid veelgi jäigemaks. TUULESUUNAJATE paigalduse lihtsustamiseks võib paigaldada sarikate külgedele 2 tk nn „paigaldusliistu“. Need võivad olla mõõtudega 22x50 mm ning 0,5 m pikkusega. Liistud paigaldatakse plaadi asukohta suhtes keskele. Plaate võib paigaldada toetudes nn “paigaldusliistudele“, nii on plaatide kohaldamine ja kinnitamine lihtsam. TUULESUUNAJA alumine osa tuleb kinnitada nii, et võimalik plaadi peale kogunenud tuisanud lumest tekkida võiv sulamisvesi ei voola isolatsioonimaterjalidesse. ISOVER TUULESUUNAJAID saab paigaldada ka ebastandardsete sammudega sarikate vahele. Paigaldamisel tuleb TUULESUUNA paigaldada vastavalt sarikatevahelisele vabale ruumile, kas lühem või pikem külg risti sarikatega. Plaadi pikkus peaks olema piisav, et ISOVER TUULESUUNA kataks ära sarikate vahelise vaba ruumi ning lisada tuleks kuni 10 cm (plaadi kinnitamiseks sarika küljele). Plaadi kinnitamine toimub samal meetodil kui standardsete sammudega sarikate vahele paigaldamisel. Oluline on jälgida, et ISOVER TUULESUUNAJA ja aluskatte vahele või ISOVER TUULESUUNAJA ja muu järgneva katusekonstruktsiooni vahele peab jääma piisav ruum tuulutusõhu liikumisele! Vastavalt juhendile (RIL 107-2000) peab katuse aluskatte ning tuulesuunaja omavaheline vahe olema katusekalde puhul > 1:5 75 mm ja katusekallete puhul 1:20...1:5 100 mm. ISOVER TUULESUUNAJAID on kergem paigaldada juba enne katuse aluskatte paigaldust. Kui aga katuse aluskate on juba paigaldatud (tagatud on kaitse vihmasadude eest!), siis saab ISOVER TUULESUUNAJA paigaldada ka katusesarikate vahele altpoolt.


Pakend

20 plaati / pakend.


Ladustamistingimused

Ladustamine kuivades tingimustes.

Tooteinfo

Articles information
Toote kood GTIN kood Pikkus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m²/tk
Toote kood89902 GTIN kood6416923899029 Pikkus (mm)1230 mm Laius (mm)930 mm kg/pk14.4 kg tk/pk20 m²/pk 20 m²/tk1
Toote kood89901 GTIN kood Pikkus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m²/tk
Toote kood89903 GTIN kood Pikkus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m²/tk
*
Toodete saadavuse tähistus:
A - Põhitoode
B - Kesklaos väikesed kogused
C - Eritoode. Tarneaeg üle 2 nädala

Dokumentatsioon

Vali kõik
Tooteleht
isover_toodete_soojustakistuste_tabel_0.pdf