ISOVER VKL

Eelised

  • Tuleohutu lahendus
  • Külmasildasid katkestav
  • Suhteliselt madal dünaamiline jäikus - hea sammumüra summutusvõime
  • Tooraineks enam kui 80% ulatuses taaskasutatud klaas

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

ISOVER VKL on jäik pinnakatteta isolatsiooniplaat, mida kasutatakse peamiselt kombineeritud isolatsiooni- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Toode on sobiv kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonttöödel. Sobib kasutada ka sammumüra isolatsiooniplaadina.


Kasutamine

ISOVER VKL-i kasutatakse peamiselt kombineeritud isolatsiooni- ja tuuletõkkeplaadina välisseintes, pööningutel ja ventileeritud aluspõrandates. Toode on sobiv kasutamiseks nii uusehitustel kui ka remonditöödel. Sobib kasutada ka sammumüra isolatsiooniplaadina. Eriti sobib ISOVER VKL metallkarkassiga konstruktsioonide (näiteks tööstushooned) soojusisolatsiooniks ja tuuletõkkeks, aga ka külmasilla katkestamiseks.

Paigaldus ja ladustamine

Paigaldus

Tuuletõkkeplaatide omavahelised liitekohad peavad jääma tuulutusõhule läbitungimatuks, et tuulutusõhk ei puhuks liikuma villa kiudude vahel seisvat õhku, mis tagabki villade soojapidavuse. ISOVER VKL kinnitatakse karkassipostidele alusseibide ja naelte või kruvide abil. Tuuletõkkeplaadid paigaldatakse soovituslikult nii, et nende pikemate külgede liitekohad jääksid puitkarkassi peale. VKL13 plaatide omavahelised horisontaalsed liitekohad, mis ei jää karkassi peale, tihendatakse enne plaatide kokkusurumist elastse ning ilmastikukindla ehitusmastiksiga (näiteks neutraalsilikoon NA), et tagada plaatide omavahelisele ühenduskohale kestev tuuletihedus. Tuuletõkkeplaate VKL 13 ei tohi teipida, kuna teip ei jää nende pinnale püsima ning hiljem plaatidelt ära kukkudes võib teip tuulutuskanali hoopiski ummistada ning tuulutusõhk ei pääse liikuma. Liitekohtade tihendamiseks soovitame kasutada neutraalset ehitusmastiksit. Mastiksi riba läbimõõt peaks olema 4-6 mm ja kanda tuuletõkkeplaadi servale paigaldusaegselt.


Pakend

Kilepakend


Ladustamistingimused

Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.

Tehniline informatsioon

General
0.032 W/m.K
A2,A2-s1,d0
MW-EN13162-T4-MU1
13 mm
Ei
1
< 1
<3
<15 x10-6 m3/msPa
200
10 kPa
≤24 MN/m³
0.032||W/m.K

Tooteinfo

Articles information
Toote kood GTIN kood Pikkus (mm) Paksus (mm) Laius (mm) kg/pk tk/pk m²/pk m³/pk Saadavus
Toote kood28502 GTIN kood6416923285020 Pikkus (mm)2700 mm Paksus (mm)13 mm Laius (mm)1200 mm kg/pk48.02 kg tk/pk10 m²/pk 32.4 m³/pk3.24 SaadavusA
*
Toodete saadavuse tähistus:
A - Põhitoode
B - Kesklaos väikesed kogused
C - Eritoode. Tarneaeg üle 2 nädala

Dokumentatsioon

Vali kõik
M1 klass
2 datasheets related with the product
2 datasheets related with the product
Saint-Gobain_Finland_Oy_2685_FIN_ISOVER_tuulensuojat.pdf
M1 klass
Saint-Gobain_Finland_Oy_ISOVER_2685_wind-barrier_EN.pdf
M1 klass
Tooteleht
Tooteleht
isover_toodete_soojustakistuste_tabel_0.pdf
Soojustakistuste tabel
Trükis
Trükis
DoP
DoP
EPD
EPD
Paigaldusjuhis
Paigaldusjuhis
Ohutuskaart
Ohutuskaart