Tellismüüritise kinnitusvarras laiendushülsi ja auguga THR

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

ISOVER tellismüüritise kinnitusvardaga THR kinnitatakse üheaegselt nii isolatsioon kui ka välimine tellismüüritis kandeseina külge. THR on varustatud ühest otsast laiendushülsiga (kiil-ankur), millega kinnitatakse varras betoonist või betoonplokkidest aluspinnale. Tellisside THR võimaldab välimise tellismüüri ja aluspinna vahel väikest liikumist ning seetõttu on sobiv lahendus kõrgemate tellismüüride puhul. Toode on valmistatud roostevabast terasest ning sobib kasutamiseks erinevat tüüpi hoonetes. Tellisside THR on saadaval 4 ja 5mm läbimõõduga. Enamasti kasutatakse toodet läbimõõduga 4mm.


Kasutamine

Tellisside THR kinnitub aluspinda kinnitusvarda otsas oleva kiil-ankur tüüpi kinnitusega. Sobivad aluspinnad THR kinnitusvarrastele on betoon või betoonplokid. THR keskmine kulu on ca 4 tk/m2.

Paigaldus ja ladustamine

Paigaldus

Kinnitusvarda paigaldamiseks puuritakse aluspinda auk. Auk peab olema 40 mm sügavune, selleks on hea kasutada spetsiaalset sügavusepiirajaga puuri. Augu läbimõõt 4 mm THR puhul on 6 mm ning 5 mm THR puhul on 7,5 mm. Tellisside THR kinnitub auku varda otsas paikneva laiendushülsiga (kiil-ankur). Lükake kinnitusvarda THR kiil-ankur ots puuritud paigaldusauku. Aseta töörist THR nii, et tööriista ots ulatub THR kinnitusvarda kiil-ankruni. THR tellissideme kinnitamiseks lüüakse vasaraga tööriistale THR ning kiil-ankur lukustub. Peale tellissidemete THR paigaldust kinnitatakse läbi kinnitusvarraste isolatsioonid. Vastavalt isolatsioonikihi kogupaksusele valitakse THR pikkus, kas 150, 175, 200mm. Soovitatav soojustuslahendus on pehme ehituslik isolatsioon KL 33 + spetsiaalse Facade pinnakattega tuuletõkkeplaat RKL Facade (tihendatav teipimisega). Tuuletõkkeplaadile paigaldatakse Alusseib VLM ja seejärel Lukustusklamber VLR. Peale isolatsioonide paigaldust tellismüüri kerkides paigaldatakse kinnnitusvarda külge kinnitushark TS läbi varda välimises otsas oleva augu. Kinnitushargil TS paigaldatakse välimise hargi osad tellismüüritise vahele horisontaalvuukidesse. Kinnitusharki TS on saadaval mitmes erinevas mõõdus vastavalt kasutatavate fassaaditelliste kõrgustele.


Pakend

250 tk/pakk. Kartongkast.


Ladustamistingimused

Ladustamine kuivades tingimustes.

Tooteinfo

Articles information
Toote kood Paksus (mm) kg/pk tk/pk Saadavus
Toote kood71205 Paksus (mm)250 mm kg/pk6.2 kg tk/pk250 SaadavusC
Toote kood71206 Paksus (mm)250 mm kg/pk6.4 kg tk/pk250 Saadavus
Toote kood71207 Paksus (mm)250 mm kg/pk6.9 kg tk/pk250 Saadavus
Toote kood71208 Paksus (mm)250 mm kg/pk7.8 kg tk/pk250 Saadavus
*
Toodete saadavuse tähistus:
A - Põhitoode
B - Kesklaos väikesed kogused
C - Eritoode. Tarneaeg üle 2 nädala

Dokumentatsioon

Vali kõik
Trükis
DoP