CLT välissein, tuulutatav fassaad

CLT väljaspool ühekihiline või vajadusel mitmekihiline soojustus, tuulutusvahe ning fassaadikate.

Loe edasi
Read less

Eelised

Tänapäeval on rajatavate hoonete puhul võtmesõnadeks jätkusuutlikkus, energiatõhusus ning elamismugavus. ISOVER isolatsioonilahendused aitavad säästa kütteenergiat ja parandada elamismugavust, lisaks on unikaalsetel ISOVER isolatsioonitoodetel müra summutavad omadused.

Ristkihtpuit, edaspidi CLT (tuleneb inglise keelest Cross Laminated Timber) on täna juba arvestatavaks alternatiiviks betoonile ja plokk ehitistele. Materjal on kujupüsiv ja stabiilne, samas ca 5 korda kergem kui betoon või tellis. Täna, kus ehitisele esiatatakse kõrgeid nõudeid energiatõhususe osas on CLT ise soojust isoleeriv, õhutihe, kasutajasõbralik kuna tagab hubase sisekliima ja mitte vähem oluline on materjali suur keskonnasõbralikus. Nimelt on CLT materjal positiivse CO2 bilansiga ning süsinikdioksiidi siduv, naturaalne ja jätkusuutlik materjal.
CLT toote väga head tulepüsivuse omadused loovad omakorda suuri arhitektuurilisi kasutamise võimalusi. 

Kirjeldus

  1. Siseviimistlusmaterjal
  2. CLT (120 mm)
  3. Vario Xtra, muutuva veeaurutakistusega membraan
  4. Veeauru läbilaskva, vetthülgava Facade pinnakattega kombineertud soojutus- ja tuuletõkkelaat OL-FACADE 205 mm (RKL Facade 100 mm), omavahelised liitkohad tihedatud/teibitud Facade teibiga. Vastavalt välisseina vajalikule soojapidavusele saab tuuletõkkeplaadi alumises kihis põhiisolatsioonina kasutada lisaks tooteid: OL-E-35 või FS5+.
  5. Tuulutusvahe/tuulutusliist (vähemalt 40 mm) kinnitus soovituslikult näiteks SFS Twin-UD kruvide abil.
  6. Fassaadikate


NB! Konstruktsioonile õhutiheduse tagamiseks ning niiskusrežiimi kontrolli all hoidmiseks on soovitav kasutada piirde sisemistes kihtides või soojustuse all Vario Xtra õhu- ja aurutõkkemembraanide süsteemi.