sokli lisasoojustamine

Loe edasi
Read less

Eelised

Põranda kaudu on soojuskaod väiksemad kui näiteks pööninguvahelae kaudu, sest soojus püüab rõhuerinevuste ja suurema temperatuuride erinevuse tõttu väljuda seinte ja lae kaudu. Eluruumide hubasuse seisukohast on põranda soojustus ja õhutihedus siiski väga tähtsad. Kahjulike õhuvoolude vältimine läbi konstruktsiooni aitab lisaks energiatõhususele hoida kahjulikud gaasid (radoon) jms. hoonest väljaspool. Halb isolatsioon ja õhuvoolud võivad põhjustada ebamugavustunnet põranda jaheduse ja tuuletõmbuse tõttu.

Kirjeldus

Tooted lahenduses:

  1. Soojustusplaat XPS foam 250 SL
  2. Pinnakrohv
  3. Külmakerkeisolatsioon XPS foam 250 SL

 

Töö kirjeldus      

Sokli lisasoojustamist tasub teha koos välisseinte lisasoojustamisega või siis, kui põrand tundub seinte äärest külm ja tuuletõmbusega. Ühtlasi tasub kontrollida külmakerkeisolatsiooni ja vahetada see vajaduse korral välja.

Eemaldage sokli ümbert täitepinnas kuni taldmikuni. Paigaldage soojustusplaat XPS foam 250 SL. Tehke tagasitäitmine taldmiku kohale ja paigaldage külmakerkeisolatsioon XPS foam 250 SL. Täitke tagasi ülejäänud pinnas (400 mm külmakerkeisolatsiooni kohale) nii, et selle kalle on suunatud soklist eemale. Krohvige sokli maapealne osa. Krohvitaval osal karestatakse XPS-plaadi pind liivapaberiga, et nake oleks piisav.